Dnia 24 października 2010r. w Parczewie odbyło się „Święto kultury Ziemi Parczewskiej”, w którym również brała udział Gmina Podedwórze.

Na imprezie tej odbył się konkurs Gmin pod nazwą „Nasza Gmina wizytówką Powiatu Parczewskiego”.

Na konkurs składała się ocena wizualna stoiska, występ zespołu ludowego oraz występ „Młodego talentu”.

Stoisko promujące Gminę z produktem lokalnym z możliwością degustacji przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu reprezentowana przez Panią Marię Masiuk.

Na stoisku zaprezentowano:

• plecionkę i ceramikę wykonaną w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie,

• kwiaty ze słomy wykonane i udostępnione przez Panią Halinę Bliźniuk z Hołowna,

• wystawę ze słomy oraz prace wykonane farbą olejną pod hasłem „Jesień” przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu,

• tablice przedstawiające zabytki historyczne naszej Gminy należące do Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu,

• baner „Krainy Rumianku” oraz dyplom przedstawiający wyróżnienie w konkursie „Produkt turystyczny województwa lubelskiego ‘2010” – „Wiejskie SPA W KRAINIE RUMINKU”,

• rogaliki wykonane przez Panią Małgorzatę Hut oraz Panią Annę Mikołajewską.

Od strony artystycznej Gminę reprezentował Zespół Ludowy „Wrzeciono” oraz występ „Młodego talentu” w składzie: Paulina Goławska, Magda Korneluk i Ada Wencel ze skeczem „I tak to się zaczęło”.

Prezentację Gmin oceniała komisja powołana przez Zarząd Powiatu. Wynik konkursu przedstawił wicestarosta parczewski, który razem ze starostą wręczył nagrody i wyróżnienia.

Gminie Podedwórze przypadło wyróżnienie, które odebrał Wójt Gminy Krzysztof Chilczuk wraz z Panią Jolantą Burzec sekretarzem Gminy.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała występu zespołu „Lubowa” z Lubomska.

Impreza zakończyła się występem gwiazdy wieczoru, którą był „Kabaret pod Wyrwigroszem”.