Dożynki Powiatowe w Siemieniu

W niedzielę 30 sierpnia 2015r. odbyły się dożynki powiatowe w Siemieniu. Otwarcie dożynek rozpoczęło się korowodem spod kapliczki św. Jana na stadion gdzie odprawiona została uroczysta Msza św. Pogoda choć wyjątkowo upalna nie zniechęciła mieszkańców ani gości do przybycia. Gminy powiatu parczewskiego przygotowały wspaniale udekorowane stoiska z lokalnymi specjałami przeznaczonymi do degustacji. Chętnych do skosztowania było bardzo wielu.

Stoisko naszej gminy przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu również prezentowało się wspaniale. Warzywa i owoce oraz inne dekoracje otrzymane dzięki życzliwości mieszkańców naszej gminy sprawiły, że nabrało wyjątkowego uroku. Do degustacji przygotowano kilka rodzajów ciast (sernik, snikers, krajankę, rurki z kremem, marysieńkę) oraz nalewkę.

Stoisko nasze odwiedził między innymi Pan Sławomir Sosnowski-Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Tadeusz Sławecki-Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pan Artur Becher-Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Stanisław Dawidek-Wójt Gminy Siemień oraz Pan Jarosław Haleniuk-Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Gospodarzami dożynek byli Pani Małgorzata Kiryczuk mieszkanka naszej gminy i Pan Krzysztof Antol z Wierzchowin Starych, którzy poczęstowali przybyłych gości chlebem.

Najpiękniejszym wieńcem spośród 21 zgłoszonych do konkursu został wybrany wieniec tradycyjny z sołectwa Jabłoń, który pojedzie na dożynki wojewódzkie w Końskowoli, drugie miejsce zajął wieniec przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laski natomiast trzecie miejsce zajął wieniec z naszej gminy przygotowany przez młodzież
z Zespołu Placówek Oświatowych z Podedwórza pod kierownictwem Pani Zenobii Demczuk i Pani Teresy Gierchard, serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie otrzymał wieniec przygotowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu, który będzie reprezentował powiat na dożynkach wojewódzkich w kategorii wieńców nowoczesnych.

Na scenie wystąpiło 13 zespołów ludowych z poszczególnych gmin. Nie mogło zabraknąć również zespołu „Wrzeciono” i „Rumenok” z naszej gminy, których występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Zakończenie dożynek uświetnił zespół Dizel oraz Impuls.

Wszystkim, którzy mieli udział w przygotowaniu stoiska serdecznie dziękujemy.