20-21 sierpnia w Podedwórzu odbyła się impreza podsumowująca pięć Pikników Zielarskich, które odbyły się w pięciu partnerskich gminach w ramach wspólnie realizowanego projektu „Promocja kultury i turystyki na terenie obszaru turystycznego Dolina Zielawy”.
Przez dwa dni Podedwórze odwiedzali zarówno miłośnicy zdrowego odżywiania jak również fani dobrej zabawy.
W sobotę wieczorem mieszkańcy gminy Podedwórze i przybyli goście bawili się na zabawie z Dj-em Miśkiem.
Niedzielne obchody Festiwalu  Ziół rozpoczęły się od występu zespołu „Rumenok” z Hołowna. Tuż po nim publiczność bawił kabaret „Widelec”.
Wykład o ziołach występujących na terenie Doliny Zielawy wygłosił Tomasz Iwanow. Kto uważnie słuchał mógł zdobyć czapeczkę Doliny Zielawy odpowiadając poprawnie na pytania dotyczące zastosowania  ziół.
Przed oficjalnym otwarciem imprezy na scenie wystąpiła Wiktoria Zielonka z Mostów.
Wójt gminy Podedwórze Krzysztof Chilczuk wraz z wójtami z gmin Wisznice, Sosnówka, Rossosz i Jabłoń oficjalnie otworzyli Festiwal Ziół Dolina Zielawy 2011.
Nie sposób było odejść od sceny. Przed zebraną publicznością wystąpiła Ilona Junak, a tuż po niej zespół „Wrzeciono” z Podedwórza i dziecięcy zespół „Chałupa” z Paszenek.
Nie tylko na scenie wiele się działo. Plac szkolny pełny był wystawców. Można było obejrzeć i kupić wiele regionalnych produktów. Rzeźby, wyroby z wikliny, własnoręcznie robiona biżuteria, swojskie wędliny czy ciasta cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Aby poznać właściwości ziół, jakie rosną na naszym terenie, skosztować konfitur z jarzębiny lub napić się melisy, wystarczyło być na Festiwalu w Podedwórzu i udać się do namiotu zielarek.
Na imprezie nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Dmuchane zjeżdżalnie, kucyk, kłady czy trampolina, a także malowanie twarzy i włosów, tatuaże henną i kąpiel w basenie z piłeczkami, oblegane były przez najmłodszych uczestników Festiwalu.
Wieczorem scena należała do gwiazd. Wystąpił zespół „Egoism”, „Pudzian Band”, „Impuls” i „Łukash”.
Tegoroczny Festiwal Ziół zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Tranz”.

Zapraszamy do galerii >>>