logotyp

W dniu 28 lipca w Lublinie Gmina Podedwórze reprezentowana przez Wójta Gminy – Monikę Mackiewicz – Drąg  przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Iwony Szymańskiej podpisała umowę na realizację projektu grantowego „Zagospodarowanie dawnego parku dworskiego w Antopolu” w ramach działania 4.2. „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

W ramach projektu zostanie zbudowana altana rekreacyjna oraz ścieżki spacerowe w dawnym parku dworskim w Antopolu. Przedmiotowy obiekt będzie pełnił funkcję turystyczną jak również  będzie miejscem i bazą dla rekreacji i rozwoju kulturalnego mieszkańców.

Z nowo powstałej infrastruktury będą korzystać mieszkańcy wsi Antopol, jak również cała społeczność Gminy Podedwórze oraz obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, turyści, wędkarze.

Realizacja zaplanowanej operacji przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej obszaru Gminy Podedwórze. Wykonanie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w dawnym parku dworskim w Antopolu podniesie jego estetykę oraz umożliwi przywrócenie funkcji użytkowych zaniedbanego dotąd obiektu, co wpłynie na wzrost zainteresowania turystów tym terenem. Powstanie nowego miejsca rekreacji dla mieszkańców, turystów  i wędkarzy, zlokalizowanego w niedalekiej odległości od zbiornika wodnego „Mosty” w historycznym miejscu dawnego parku dworskiego w Antopolu w gminie Podedwórze stymulować będzie rozwój turystyki na obszarze LGR, z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz atutów środowiska naturalnego.