Rolnikom posiadającym użytki rolne na terenie Gminy Podedwórze, przypominamy, że rozpoczął się drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać: od 1 sierpnia 2024 r. do 2 września 2024 r.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie: od 1 lutego 2024 r. do 31 lipca 2024 r., a także w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, koni, kóz, świń, owiec dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR, zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, koni, kóz, owiec i liczbie  świń będących w posiadaniu producenta rolnego (dotyczy to tylko tych rolników, którzy nie składali wniosku w I terminie 2024 r.)

Należny zwrot  wypłacany będzie w terminie: 1-31 października 2024 r. na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: